Şirketimizin Kurucuları Örnek Bahçe Çalışmalarını Başlatıyor

952759daa0ed735d76578f76c2a2bc351bc8f5

Dünya nüfusu gün geçtikçe artmaktadır. Bağlı olarak besin ihtiyacı da artmaktadır. Ancak tarım alanları sınırlı olup artırılması mümkün değildir. Küresel ısınma ve iklim koşullarındaki değişimlerde tarımsal üretimi olumsuz etkilemektedir. Dünyada ihtiyaç duyulan besinin karşılanmasında sorunlar artmaktadır.

Çözüm sınırlı alanlardaki verimi artırmaktır. Bu da tarımsal üretimin artması ile olur. Tarımda üretimi artırmak için bilimsel çalışmaların yapılması ve teknolojinin kullanılmasını gerektirir. Bu durumda para kazanmak isteyen bazı çiftçilerin çeşitli metotlar kullanarak daha fazla gıda ürettikleri görülmektedir. Gıda miktarını artırırken insan sağlığına zararlı gıda maddelerinin arttığı da gözlemlenmektedir. Esas olan sağlığa zararlı olmayan gıda üretmektir.

Uygulanacak tarımsal metotlar bu esasa göre tespit edilmelidir.

Ayrıca tarımsal faaliyet yürütülürken toprağın korunması önemlidir. Toprak tekrar işlenebilecek şekilde kullanılmalıdır. Tarım sürdürülebilir şekilde yapılmalıdır. Verimliliği kısıtlayan faktörler ortadan kaldırılırken ortaya çıkan riskler gözden kaçırılmamalıdır. Unutulmamalıdır bugün tarımsal üretimde kullandığımız bu topraklar gelecek nesillere bırakılacak en önemli emanettir.

Toprağı kullanan çiftçilerle beraber ilaçlama ve gübreleme ile tarıma dahil olanlar bu hususlara dikkat etmek zorundadır.

Asbor şirketi olarak fındıkta üretime katkıda bulunurken

1- Verimliliğin artırılması

2- Kalitenin yükseltilmesi

3- Toprağın korunması

4- Sağlıklı gıda elde edilmesi

5- Biyolojik dengenin korunması

Hususları ana prensiplerimiz olacaktır.