Hakkımızda

Vizyonumuz

ASBOR Ltd. Şti birbirine saygı duyan dinamik eğitimli bir kadro ve danışmanlarla yola çıkmış, üretici ve tüketicisi ile herkesin emeğine değer veren 3K esasını kendine yol çizgisi olarak belirlemiş bir markadır. Düsturumuz Kazan, Kazan, Kazan esasına dayalı olacaktır.

Misyonumuz

Fındıkta kaliteyi ve verimliliği arttırmak için toprak analizi sonuçlarına uygun gübreleme ve ilaçlama yapmaktır. Fındık üreticisinin karşılaştığı zorluklara yardımcı olmak, daha kaliteli ve çok ürün almanın yollarını aramak, bulmak ve bunlar çiftçiye sunmaktır.

Arge Çalışmaları

Ar-Ge çalışmaları bölgemizde bir yıl süresince değişik lokasyonlarda 20 bahçede yapılacaktır. Bu bahçelerden alınan sonuçlara göre gerekli çalışmalar yapılarak gübrelerimizin verimlilik konusunda çiftçimize verebileceği en üst seviye kalite hedeflenmektedir.

Hedefimiz bitkiye, bölgeye ve iklimimize en uygun gübre ve ilacı üretmektedir. Çalışmaları CanKat teknik kadronun desteği ve fabrikamızın Karadeniz bölge danışman Prof. Rıdvan Kızılkaya bizlere desteklerini vereceklerdir. Konularında uzman isimler ile ASBOR Ltd Şti nin gelişimi devam edecektir.

Şunu unutmamak gerekir ki her zaman bilinçli üretici karlı çıkacaktır.

Biz diyoruz ki fındık  bakımı ürün hasadından hemen sonra başlar yıl boyu toprak yapısı, iklim şartları dikkate alınarak sürecektir.

TÜİK verilerine göre bizim bölgede dönümden alınan fındık 80 – 100 kg arasındadır. Bu ise çok düşük bir randımandır. Yola çıkarken bu randımanı biz %40 – 50 arttırmak amacı ile çıktık. Biz buna inanıyoruz ve güveniyoruz. Çünkü arkamızda NERİS A.Ş. nin kurmuş olduğu modern ve en son teknoloji ile kurduğu CanKat gübre fabrikası vardır. Çünkü arkamızda üniversitelerden bu konuların uzmanı değerli profösörler ve teknik personeller vardır.

Sloganımız EMEK BİZDEN BEREKET ALLAHTAN diyoruz.